• 0°C
    18 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
KÖPRÜDE ÖZEL SİS SENSÖRLERİ
 
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne özel sis sensörleri konuldu. Amaç, köprü güzergahında en iyi hizmeti vermek ve olası trafik kazalarının önüne geçmek. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki otoyol ulaşım sistemlerinde en son teknolojik imkanlar kullanılıyor. Eş zamanlı olarak köprü ve otoyolu yolu kullanan araçlara en iyi hizmeti vermek için çalışmalar yapıldı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde sis uyarı lambalarını otomatik olarak aktif hale getiren özel sis sensörleri konuldu. Sensörler sayesinde sürücülerin konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmeleri hedefleniyor.
 
Köprü Yetkilisi, "Bilindiği üzere; sis uyarı armatürleri, sis olduğunda yanıp sönerek sürücüye yolun sınırlarını göstermekte ve böylece trafikteki olası aksaklıkların önüne geçilmektedir. Hava sisli olduğu zamanlarda, yol kenarında yer alan elektrik direklerine monte edilmiş sis uyarı lambaları, sürücülerin daha dikkatli bir şekilde araç sürmeleri amacıyla çalışır hale getirilmiş durumda. Burada kurulan sistem sayesinde sis uyarı lambaları, işletme personelinin görsel değerlendirmesine bakmaksızın özel sensörler vasıtasıyla çalışmaya başlayacak ve böylece trafik güvenliği sürüş konforu herhangi bir aksama olmadan sürdürülebilecektir. " dedi.
 
Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 1408 metre ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun asma köprüsü oldu. Ayrıca, 322 metreyle dünyanın en uzun kulesine sahip asma köprüsü niteliğini de taşıyan 3. Köprü, 59 metrelik genişliğiyle de dünyanın en geniş asma köprüsü unvanına sahip
 
KMOP'DEN HABERLER