• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
“ÖĞRENCİLER ÇOK HEYECANLANDILAR”

 

Atılım Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencileri, 3. Köprü sahasına teknik gezi düzenledi.

 

Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erşan Göksu, öğrencilerin uzunluğu 200 metreyi aşan köprü kulelerini görünce heyecanlandığını söyledi.

 

ICA’nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’ne üniversitelerden ziyaretler devam ediyor. Ankara Atılım Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri, köprü ve otoyol inşaatını ziyaret etti, proje hakkında bilgi alma fırsatı buldu. Öğrenciler, proje hakkında bilgi alarak, çalışmaları yakından gördüler.

 

Ziyaret sırasında, gruba önce Proje Kontrol Direktörü Cem Erer tarafından bilgi verildi. Ardından ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal ise, öğrencileri projenin çevresel boyutları hakkında bilgilendirdi.

 

Heyetin başında bulunan Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erşan Göksu, ziyarette umduklarından çok fazlasını bulduklarını söyleyerek, öğrencilerin çok heyecanlandığını belirtti. Göksu, “Öğrencilerimizin çoğu aslında projenin büyüklüğü hakkında yeterli bilgi sahibi değildi. Biz onları fotoğraflarla bilgilendirsek de, köprü kulelerinin 200 metreyi aştığını söylesek de, ancak bu teorik şeyler öğrencilerin ancak hayal gücünü zorluyordu. Ama köprüye gelerek, devasa kuleleri, onların bağlantılarını görünce heyecanlandılar. Çok detaylı bir seminer aldık. Aradığımız çok daha fazlasını, beklediğimizin çok üstünde bir ziyaret gerçekleştirdik dedi.

 

Öğrenciler ise, bu tür gezilerin iş hayatına atılmadan önce önemli bir motivasyon sağladığını belirterek, “Teorik bilgiler pratiğe dönüşünce insan heyecanlanıyor, mesleğine daha sıkı sarılıyor” yorumunda bulundular.

                                                                                                                     Mayıs 2014

KMOP'DEN HABERLER