• 0°C
    28 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
“ÖĞRENCİLER İÇİN ÇOK YARARLI BİR GEZİ”

 

Balıkesir Üniversitesi öğrencileri, köprü ve otoyol inşaatını ziyaret etti. ICA’nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’ne üniversitelerden ziyaretler devam ediyor. Bu kez Balıkesir Üniversitesi öğrencileri, köprü ve otoyol inşaatını ziyaret etti, proje hakkında bilgi aldı.

 

Ziyarette gruba öncelikle Proje Kontrol Direktörü Cem Erer tarafından bilgi verildi. Proje Kontrol Direktörü Cem Erer, projenin ihale safhası ve projede gelinen noktayı detaylı şekilde anlattı.

 

Balıkesir Üniversitesi’nden gelen heyetin başında yer alan Prof. Dr. Erdal İrtem, “Öğrencilerin derslerde öğrettiğimiz teorik bilgileri gerçek boyutlu olarak görmesini sağladık. Böyle bir süreci her zaman yakalayamayız, böyle bir şantiyenin tekrar oluşması zor. Öğrenciler gerçek mühendisliği, teorinin pratiğe çevrilmesini görsün diye geldik. Bizim söylediğimiz bilgiler bazen anlamlandırılamıyor. Burada o pratiği görüyoruz.. Mühendisliğin bu boyuta ulaştığını görsünler istedik. Bu açıdan gezi çok yararlı oldu” dedi. Öğrenciler de, iş hayatı öncesi tecrübelenmek için bu tür gezilerin çok faydalı olduğunu belirtti.
 

KMOP'DEN HABERLER