• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
1250 TON TAŞIMA KAPASİTELİ DEV VİNÇ 3. KÖPRÜ SAHASINDA
 
3. Köprü Projesi'nde çelik tabliyeleri yerine koyulması  işlemi için inşaat sahasına yaklaşık 1000 ton ağırlığında, 1250 ton taşıma kapasiteli dev vinçler parçalar halinde getirildi.
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışmalarda yeni bir aşamaya geçiliyor. Proje kapsamında, 4,5 metre uzunluğunda ve yaklaşık 400 ton ağırlığındaki  ilk çelik  tabliyenin kaldırılma ve yerine yerleştirilmesi işlemi için, 1250 ton taşıma kapasiteli dev vinç parçalar halinde 3. Köprü proje sahasına getirildi. Paletli vincin parçaları, 45 TIR'lık araç konvoyu ile getirildi. 
 
3. Köprü yapımı Avrupa Kule Sorumlusu, Paletli Vinç 45 TIR'lık malzemenin birlikte montajlanmasıyla oluşturulan bir vinç.  Toplam montaj süresi 4-5 gün sürdü. Vincin kurulumu bittikten sonra vinç kolu uzunluğu 96 metre, toplam ağırlığı yaklaşık 1000 ton ve kaldırma kapasitesi 1250 ton olan bir vinç elde etmiş olduk." dedi. 
 
Vincin bir araya getirilmesi sırasında ise, biri 500 tonluk biri 130 tonluk 2 adet mobil vinç kullanıldı.
 
Vinç montajı tamamlanırken, 3. Boğaz Köprüsü’nde köprü kulelerinde, iki kıtayı birleştirecek olan tabliyelerin yapımı sürüyor. Güney Kore’de üretilen çelik parçalar, İstanbul Tuzla, İzmit Gebze ve Yalova Altınova’daki tesislerde birleştiriliyor.
 
                                                                                               Aralık 2014
KMOP'DEN HABERLER