• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜ IŞIKLANDIRILIYOR

Çalışmalarda sona gelinen 3. Boğaz Köprüsü'nde ışıklandırma işlemi sürüyor. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü çalışmalarında sona geliniyor. Köprüestetiğinin ön plana çıkarılmasının amaçlandığı ışıklandırma işlemiyle 322 metre yüksekliğindeki köprü kuleleri, ana kablo, tabliye ve eğik askılar aydınlatılacak. 2 ay önce başlatılan ışıklandırma çalışmalarının 26 Ağustos'taki açılışa kadar tamamlanacağı belirtiliyor.  

 

3. Boğaz Köprüsü Yetkilisi, "Altyapı çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki hafta ana halat için armatür montajına başlanması planlanmaktadır.  Kuleler ve eğik askılara yerden aydınlatma yapılacaktır, projektörler yere monte edilecektir. Ana halat ve tabliyede üzerlerine monte edilecek, armatürler ile aydınlatılacaktır. Ana halat ve  tabliye için toplam 3580 adet armatür, kule ve eğik askı halatları için 614 adet projektör kullanılacak. Köprünün siluetini ortaya çıkaracak şekilde ana halat ve çelik tabliye kenarına 1,2 metrede bir boyu 1,2 metre olan olan

LED armatürler monte edilecektir. Eğik askı halatları tabliye üzerinde yere halatların başlangıç noktalarına monte edilecek  projektörlerle, kuleler ise köprü ayaklarının dibine monte edilecek projektörlerle aydınlatılacaktır.  Hem ana halat ve çelik tabliyeler için kullanılan armatürler, hem kule ve eğik askı halatları için kullanılan projektörler üstün teknolojili RGBW LED olacak" dedi. 

KMOP'DEN HABERLER