• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜ KESİNLİKLE FAYDALI

 
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim görevlileri, 3. Köprü inşaat sahasına teknik gezi düzenledi. Yrd. Doç. Dr. Fatih Alemdar, 3. Köprü'nün İstanbul'a kesinlikle faydalı olacağını belirtti. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne üniversitelerin ilgisi devam ediyor. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü akademisyenleri projeyi ziyaret etti, çalışmaları yerinde görme şansı buldu. 
 
9 kişiilk akademisyen heyetine, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Planlama Mühendisi Engin Furkan İnalkaç'ın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Alemdar, " Yapı, Mekanik Hidrolik ve Geoteknik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri olarak ziyarete geldik." diye konuştu.
 
3. Köprü'yü kesinlikle faydalı bulduklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Fatih Alemdar, " Türkiye'nin son yıllarda yapılan en önemli projelerinden birisi olarak görüyoruz. Dünya çapındaki projelerin Türkiye'de gerçekleştirilmesi çok önemli bir olgu" açıklaması yaptı.
 

                                                                                                                     Ocak  2016

 

KMOP'DEN HABERLER