• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜ PROJESİ HOLLANDALI EKİBİ ÖZENDİRDİHollanda'nın dünyaca ünlü şirketlerinden Grontmij'den gelen mühendisler heyeti, 3. Köprü Projesi'ni yerinde ziyaret etti. Grontmij ekibi lideri Christa Morgenschweis, projenin gerçekten inanılmaz bir proje olduğunu söyledi.

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin bu kez Hollanda'dan ziyaretçileri vardı. Dünyaca ünlü firma Grontmij'den gelen mühendis heyeti, 3.Boğaz Köprüsü şantiyesine teknik gezi düzenledi.

 

32 kişilik heyet öncelikle Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Heyet çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını da gördü; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti. 

 

Ekip lideri olan Çeve Mühendisi Christa Morgenschweis, " Türkiye'deki bu önemli ve büyük projeyi görmeye geldik.  Proje, büyük bir inşaat sahasına sahip ve kulelerin büyük bir kısmı tamamlanmış. Harika bir iş, çok güzel bir çalışma alanı düzenlenmiş. Hollanda'da bu tür inşaat sahaları görmek mümkün olmuyor" dedi. 

 

"3. Köprü Projesi, çok ünlü bir proje." diyen  Grontmij Proje Koordinatörü Thomas Boos ise "Hem ekonomik hem de teknik açıdan proje çok önemli. Türkiye ve İstanbul için de çok önemli. Burayı ziyaret ederek, uluslararası anlamda da bağlarımızı güçlendirdiğimize inanıyoruz. Ayrıca buradaki tecrübelerden ve disiplinlerden faydalanıyoruz. Gelecekteki projeler için kontaklar kuruyoruz. Gördüğüm en büyük köprü projesi" diye konuştu.  

 

1915 yılında Hollanda'da kurulmuş olan Grontmij grubu, çevre, su, enerji, bina, endüstri ve ulaşım sektörlerinde, danışmanlık, tasarım, mühendislik ve proje yönetimi konularında hizmet veriyor.

KMOP'DEN HABERLER