• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜ PROJESİNDE 2. ETAP AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
 
3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesini yürüten  ICA'nın, "gönüllülük" esasıyla hayata geçirdiği ağaçlandırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 460 hektarlık alanı ağaçlandırmak için 2. etap çalışmalar başladı.
 
3 Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin inşaat  çalışmalarını yürüten ICA, Cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırma projelerinden birini gerçekleştiriyor. Bu kapsamda, ICA, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü ile üçlü protokol imzalamıştı. Gönüllülük esasıyla hayata geçen proje kapsamında, 460 hektar yani 4 milyon 600 bin metrekare alanın ağaçlandırma çalışmaları başladı.Çatalca, Şile Sahilköy, Ağva ve Riva'da ağaçlandırma çalışmaları yapılıyor. 
 
ICA Orman Mühendisi, " Proje çerçevesinde taahüt edilen şekilde 14 bin dekar alanda ağaçlandırma yapılacak. 2014 yılı ağaçlandırma programı çerçevesinde, Çatalca'da 157, Şile Sahilköy'de 92 , Şile Ağva'da 150 , Riva'da 60 hektarlık ağaçlandırma sahamız var.Temmuz ayından beri çalışmalar yapıyoruz, hazırlık aşamaları bitti. Kasım ayı sonu itibariyle de ağaçlandırma çalışmalarımız başladı. Bu ağaçlandırma çalışmaları bölge insanı için de iş imkanı ve dolayısıyla  maddi anlamda kazanç demek. 5 bölgede yaklaşık 100 kişiye iş imkanı doğuyor. Aralık, Ocak ve Şubat ayı itibariyle dikim işlemleri tamamlanacak." dedi. 
 
ICA'nın yürüttüğü ağaçlandırma projesi kapsamında, 2015 yılı taahütü olarak ise, yaklaşık 5300 dekar alanın ağaçlandırılması planlanıyor. 3 yıl içerisinde ise 14000 dekar alan yani 14 milyon metrekare alanın ormana dönüştürülmesi hedefleniyor.
 
 
 
                                                                                                                   Kasım 2014

 

                                                                                                                   Kasım 2014

KMOP'DEN HABERLER