• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜ ŞANTİYESİNDE "KAN BAĞIŞI" KAMPANYASI
 
3. Boğaz Köprüsü şantiyesinde kan bağışı kampanyası yapıldı. Kızılay Kan Merkezi ekiplerinin kurduğu çadıra gelen çalışanlar, kan vererek duyarlılık örneği gösterdi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde sosyal sorumluluk çalışmalarına da büyük önem veriliyor. Bu kapsamda, Türk Kızılayı ile işbirliği içerisinde 3. Boğaz Köprüsü şantiyesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanya çerçevesinde Garipçe şantiyesine gelen Kızılay Kan Merkezi ekipleri çadır kurdu. Proje çalışanları da kan verme kampanyasına büyük ilgi gösterdi.  Saat 08:30 ile 17.00 saatleri arasında çalışanlar Kızılay çadırına gelerek kam bağışı yaptılar. 
Kızılay ekibi 64 çalışanımızın kanının alınmasını uygun gördü ve 10 kadın ve 54 erkek olmak üzere projemizden 64 ünite kan bağışı yapıldı.
 
ICA çevre mühendisi Selcen Önal, " Kampanyamız için Kızılay’ın bölge temsilcisi ile son iki aydır sıkı irtibat halindeydik. Kızılay 1 doktor 3 sağlık personeli ve 1 şoför olmak üzere bir ekibini sosyal sorumluluk projemiz için görevlendirdi. Aldığımız karar üzerine hiçbir şekilde sahada çalışan (mavi yaka) işçilerden kan almadık. Bunun nedeni ise ağır işler yapmasalar bile zor hava koşulları altında çalışan işçilerimizin kan verdikten sonra da yine çalışacakları için baygınlık ve halsizlik gibi durumlarla karşı karşıya kalmaları olasılığıydı. Alınan tüm kanlar projede çalışan ofis çalışanlarımızdan (beyaz yaka) alındı. Ancak yine de projemiz çalışanlarının kampanyamıza ilgisi iyiydi. Ayrıca kampanya sonrası aldığımız geri dönüşler de çok güzel oldu." dedi. 
ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal ise, "ICA ailesi birçok sosyal sorumluluk çalışmasına öncülük etmeye devam ediyor. Böyle dünyanın gözünün üzerinde olduğu bu proje sadece yapısal değil, sosyal sorumluluk projeleriyle de örnek olmalıdır.  Duyarlılığımızı göstermek adına bu kampanyamızı yapmaya karar verdik. Katılım ve geri dönüşlerin iyi olması bu tip projelere devam edeceğimiz anlamına geliyor. Tüm katılımcıların ve proje çalışanlarının duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz." açıklaması yaptı. 
 

                                                                                              Mayıs  2015 

 

KMOP'DEN HABERLER