• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜ'NÜN ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

3. Köprü’nün Beykoz-Poyrazköy ve Sarıyer-Garipçe bölgelerindeki ilk beton dökümleri başarıyla gerçekleştirildi. Köprü kuleleri İstanbul’un her iki yakasında yükseldiğini görebileceğiz.
 
ICA tarafından hayata geçirilen 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu inşasında, köprünün inşaat çalışmaları İstanbul’un Asya ve Avrupa Yakaları’nda tüm hızıyla devam ediyor. 3. Köprü’nün kulerinin inşaatında kullanılacak olan kayar-kalıp sistemlerinin kurulumu tamamlandı. Köprü ayaklarında ilk beton dökümü başarıyla gerçekleştirildi ve bundan sonra köprü ayaklarının yavaş yavaş gökyüzüne doğru yükseldiğini görebiliyoruz.
 
3. Köprü Şantiye Şefleri Eray Çakar ve Samet Seyhan, “Köprü kuleleri bittiğinde deniz seviyesinden 330 metre yüksekliğine ulaşmış olacak. Kulelerin yapısı itibariyle zaman zaman yavaşlayacağız hatta duracağız. Kayar kalıp sistemi ile deniz seviyesinden 208 mt yükseliğe kadar sürekli beton dökümü olacak, bu kısımda günlük yükselme hedefimiz 2-3 metre” dedi.  
 
Kulelerin kendini iyice göstermeye başladığını söyleyen Çakar ve Seyhan, “Ekim ayının ortalarında kuleler tabliye seviyesine ulaşacak. Hedefimiz 2014 Temmuz ayında kulelerin yapımının tamamlanmasıdır" dedi.  
 
                                                                                                                       Eylül 2013
 
KMOP'DEN HABERLER
3. köprü geliyor Çalışmalar hızla devam ediyor İki yakada da çalışmalar devam ediyor Çalışmalar