• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜ'NÜN İNŞASI TARİHİ BİR OLAY
 
Mimar Sinan Mühendisler Birliği Heyeti, 3. Köprü Proje sahasını ziyaret etti. Heyet Temsilcisi Saygın Şener, 3. Boğaz Köprüsü'nün inşasının tarihi bir olay olduğunu söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, sivil toplum kuruluşlarının büyük ilgisini çekmeye devam ediyor. Mimar Sinan Mühendisler Birliği Batı Karadeniz Bölge Heyeti, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 
 
21  kişilk Mimar Sinan Mühendisler Birliği Batı Karadeniz Bölge Heyetine, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Planlama Mühendisi Engin Furkan İnalkaç'ın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
Mimar Sinan Mühendisler Birliği Zonguldak İl Temsilcisi Saygın Şener, "Mimar Sinan Mühendisler Birliği 2007 yılında kuruldu. Mesleki dayanışmanın ön planda olduğu, sahip olduğu mesleki tecrübe ile toplum ihtiyaç duyduğu teknik problemlere çözüm bulmayı hedefleyen Birliğimiz 78 ilde temsilcilikleri bulunmakla birlikte  yurtdışında da temsilcilik faaliyetleri var. Buraya Batı Karadeniz'deki üyeleri olarak geldik. Zonguldak, Bolu, Karabük ve Sakarya illerinde görev yapan akademisyen, mühendis, öğrenci ve iş adamlarının katıldığı 21 kişilik bir grup ile ziyaret ettik. 3. Köprü'nün inşası kendisi gibi tarihi bir olay. Köprünün özellikleri ve kullanılan teknolojiyi, İstanbul'a katacaklarını yakından görmek çok istiyorduk. Köprüde kullanılan teknoloji ve tasarım hepimizin çok hoşuna gitti." diye konuştu.
 

                                                                                                                     Mart 2016

 

KMOP'DEN HABERLER