• 0°C
    28 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜYE GAZİANTEP'TEN  ZİYARET


 

3. Köprü Projesi'nin Gaziantep'ten misafirleri vardı. Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri ve  Gaziantep Bilimsel Araştırmalar Derneği üyeleri köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi.

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerden ilgi görmeye devam ediyor. Bu kapsamda; Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri ve  Gaziantep Bilimsel Araştırmalar Derneği üyeleri köprü şantiyesini ziyaret etti.

 

Ekipler öncelikle Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını da gördü; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti. 

 

Heyetteki isimlerden Yusuf Aslan,  "Gaziantep Bilimsel Araştırmalar Derneği ve Gaziantep Üniversitesi mühendis fakültesi üyeleri ile buraya geldik. Böyle devasa bir projeyi ziyaret ettiğimiz için de çok mutlu olduk. 3.köprü, üzerinden hızlı tren geçen en büyük açıklıklı köprü. Birçok "en"e sahip" dedi. 

 

Heyetteki öğrenciler, ziyaretle teoride gördükleri derslerin sahada uygulanmasını gördüklerini de belirtti. 

                                                                                                                   Ekim  2014

KMOP'DEN HABERLER