• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3.KÖPRÜDE İŞ GÜVENLİĞİ KAMPANYASI

 

Yapımı devam eden 3. Boğaz Köprüsü sahasında büyük bir kampanya başladı. Sahadaki tüm çalışanlara teşvik amacıyla düzenlenen İş Güvenliği Kampanyası'yla hem iş güvenliğinde farkındalığın arttırılması amaçlanıyor, hem de çalışanlar ödüllendiriliyor.

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü Projesi'nde iş güvenliği alanında da önemli uygulamalar gerçekleştiriliyor. 3. Köprü inşaatında düzenlenen iş güvenliği kampanyasıyla işçilerde, iş güvenliği konusunda farkındalığın arttırılması hedefleniyor.

 

İş güvenliği kampanyasını anlatan 3.Köprü Projesi Avrupa Yakası İş Güvenliği Şefi "Amacımız iş güvenliği konusunda çalışanların daha duyarlı olmaları için teşvik edilmesi" diye konuştu. Alev, "İş güvenliği konusunda  görsel algıyı arttırdık. Teknik personelin ve  işçilerin, iş güvenliği kültürünü geliştirerek, duyarlılığın arttırılması adına bu kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında  aylık periyodlarla ödüllendirilmeler yapılıyor. İlk ödüller sahiplerini buldu. Kendi güvenliğinin yanı sıra çalışma arkadaşlarının güvenliğini de düşünenler; örneğin; yüksekte çalışırken kendi için tedbir alan, arkadaşlarını etkileyecek riskleri gören ve iş güvenliğine haber veren çalışanlarımızı ödüllendiriyoruz "  dedi. 3.Köprü Projesi Avrupa Yakası İş Güvenliği Şefi, örnek çalışanlara ödül ve plaketlerinin takdim edildiğini de anlattı. 

 

Kampanya çerçevesinde, haftada 1 kez gerçekleşen iş güvenliği saha yürüyüşleri sayısı 3'e çıkarıldı. İş güvenliği saha yürüyüşlerinin birini proje müdürlüğünün liderliğinde sadece teknik personel tarafından gerçekleştirilmeye başlandı. 

 

                                                                                                                   Eylül  2014

KMOP'DEN HABERLER