• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
BAĞIMSIZ DENETMENDEN KÖPRÜ PROJESİNE TAM NOT!

 

Türkiye ekonomisi ve mimarisine damga vuracak 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi 4 gün boyunca Fransız bağımsız denetim firması tarafından incelendi. İş güvenliği ve çevresel koşulları denetleyen uzmanlar projeye olumlu not verdi! 

 

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde iş güvenliği ve çevresel faktörler ön planda tutuluyor. ICA'nın "gönüllülük esasıyla" anlaştığı dünyaca ünlü Fransız firması Bureau Veritas Grubundan gelen ekip, sahada incelemelerde bulundu. 

 

Denetçilerden Özgür Çatalkaya, "Elimizde iş sağlığı yönetimi, kaldırma ekipmanları, tertip düzen, resmi evraklarla çalışanların uyumu gibi 26 başlıktan oluşan bir kontrol listesi var. Bu 26 başlık kapsamında 400’den fazla sorunun cevaplarını arıyoruz. Sahayı geziyor, tüm faaliyetleri yerinde gözlemliyoruz. " dedi.

 

Çalışma sahasında iş güvenliği ve çevresel koşulların dünya standartlarında olduğunu dile getiren  Çatalkaya, " 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde uluslararası standartta bir iş yapılmaya çalışıyor.   Fakat iyileştirmeye açık yönleri var Proje kapsamında  bunların da tamamlanması için çaba sarf ediliyor" diye konuştu.  

 

ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal ise "Projemiz,  çok büyük bir organizasyon olduğu için birkaç noktadan denetleniyoruz. Öncelikle kreditörler ve işverenimiz Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından titizlikle denetleniyoruz  Bunların dışında uluslar arası bağımsız denetim kuruşları tarafından da denetleniyoruz. Tam dört gün boyunca bağımsız kuruluş tarafından denetlendik” dedi. Bu da bizim kendimize ve işimize duyduğumuz güvenin sonucu” dedi. 3. Köprü ve  Kuzey Marmara Otoyol Projesini denetleyen Fransız Bureau Veritas Grubu, 1828 yılından bu yana, kalite, sağlık, güvenlik, çevre ve sosyal sorumluluk alanlarında hizmet veriyor. Dünya genelinde 940'den fazla ofisi bulunan ve alanında en yüksek prestijli kuruluşlardan olan Bureau Veritas’ın 52.000'den fazla çalışanı bulunuyor. 

                                                                                                                   Ağustos  2014

KMOP'DEN HABERLER