• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
BAKANLIK HEYETİNDEN 3. KÖPRÜYE ZİYARET

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Heyeti 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni ziyaret etti. Ziyarette heyete köprü ve otoyol inşaatında gelinen son aşama anlatıldı. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’ne düzenlenen teknik geziler kapsamında geçen hafta projenin önemli konukları vardı.. İstanbul'da düzenlenen VII. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı'na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Heyeti köprü ve otoyol inşaatını ziyaret etti. İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü Bürokratları ile Değişik Kurum ve Kuruluş temsilcilerinde oluşan toplam 40 kişilik heyette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez de yer aldı.

 

Heyet, önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi, projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Proje Kontrol Direktörü Cem Erer öncelikle heyete bilgi verdi. Erer, projenin gelişmelerini ve yapılan çalışmaları anlattı. ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal ise projenin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi süreciyle ilgili bilgi verdi. Heyet’e İdari İşler Müdürümüz Özgür Kaya’da İCA’nin Sosyal Güvenlik uygulamaları hakkında kısa bilgilendirme de bulundu. Heyet, köprü kulelerinin Avrupa ayaklarının yapımının devam ettiği şantiye alanını ve kısa bir tekne turu ile Asya yakasını da ziyaret etti.

 

Projemiz VII. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı kapsamında ziyaret edilen birkaç tesis/projeden biriydi, Konferans Organizasyonu (ÇSG Bakanlığı) ve Heyetteki ziyaretçiler, 1,5 saat süren gezi sırasında gösterilen yakınlıktan ve verilen bilgilerden çok memnun kaldıklarını dile getirdiler

 

                                                                                                                     Mayıs 2014

KMOP'DEN HABERLER