• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
BAŞBAKAN'DAN YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSܒNE ZİYARET
 
Başbakan Binali Yıldırım, 26 Ağustos'ta açılışı yapılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde incelemelerde bulundu. Başbakan, köprüyü yapan ICA'ya teşekkür etti. 
 
Başbakan Binali Yıldırım, 26 Ağustos'taki açılış öncesi Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu'nda incelemeler yaptı. Yıldırım, Kuzey Çevre Otoyolu'nu kullanarak, köprünün Anadolu Yakası'ndaki ayağına geldi. Yıldırım ve beraberindekiler, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ortasına kadar ilerledi.
 
Burada makam aracından inen Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal'dan köprü hakkında bilgi aldı. Yıldırım'a, IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ve ICA Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen de eşlik etti. 
 
Yıldırım, daha sonra makam aracının direksiyonuna geçti,  köprünün devamını aracıyla kat etti. Başbakan, daha sonra kameralar karşısına geçerek basına açıklama yaptı. Başbakan, "Bu eserler Türkiye'nin geleceğini gösteriyor, 2023 hedeflerine kararlılıkla devam ettiğini gösteriyor" dedi. 
 
Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 26 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacağını, ayrıca birçok ülkeden devlet ve hükümet başkanlarının da bu açılışa davetli olduğunu söyledi.
 
Başbakan Yıldırım, "Bu muazzam eseri, Türkiye'ye, Türkiye'nin geleceğine güvenerek yapan IC Holding ve Astaldi ortaklığına çok teşekkür ediyoruz. Olağanüstü bir gayretle çalıştılar, 3 yıl gibi bir sürede bu muazzam eseri Türkiye'mize kazandırdılar " açıklaması yaptı. 
 
KMOP'DEN HABERLER