• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
BELKİ BURADAKİ METODLAR DERS OLARAK OKUTULACAK

 

3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Etüt Şefi Yaşar Hacıeyüpoğlu, 3. Köprü projesinin kendisi ve meslektaşları adına ‘gurur kaynağı’ olduğunu söyleyerek, "Belki buradaki yöntemler okullarda ders olarak okutulacak" dedi.

 

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Etüt Şefi Yaşar Hacıeyüpoğlu, 3.köprü projesinin gurur kaynağı olduğunu söyledi. Projede Harita Mühendisi olarak görev yaptığını anlatan Hacıeyüpoğlu, " Bu projede yer almayı çok istedim, kısmet oldu. Biz Harita Mühendisleri olarak inşaatın her adımını izleyerek sürecin doğru işleyip işlemediğini denetliyor ve takip ediyoruz" dedi.

 

"İSTANBUL'A DEĞİL TÜM COĞRAFYAYA FAYDASI OLACAK"

 

3.Köprü’nün cezbedici bir proje olduğunu belirten Etüt Şefi Hacıeyüpoğlu, birçok ülkede çalıştığını belirterek, "Mesleki kariyerime 1997'de başladım. Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattının yapımında çalıştım. Afganistan, Kazakistan, Suudi Arabistan ve Como Adası’nda çalıştım. Bu projeye gelince bu proje çok cezbedici bir proje" diye konuştu.

 

"Bu proje sadece İstanbul'a değil tüm coğrafyaya faydası olacak" ifadesini kullanan Etüt Şefi Yaşar Hacıeyüpoğlu,  "Bu tür projeler gelişimin güzel bir sonucu. Ülkeye artı değer katacaktır. Yapım aşamasında bile binlerce kişiye ekmek kapısı oluyor" dedi.

 

"KÖPRÜDEN GEÇERKEN GURURLANACAĞIZ"

 

3. Köprü’den önce büyük çaplı 13 projede bulunduğunu anlatan Hacıeyüpoğlu, " Her proje sonrası buruk bir sevinç yaşarız. Yaptıklarımız sonrası gurur kaynağı olur. Bu köprüde de, her adımda alın terinizin olduğunu bileceksiniz. Belki buradaki yöntemler okullarda kitap olarak okutulacak" diye konuştu.

 
                                                                                                                   Haziran 2014
KMOP'DEN HABERLER