• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
BOĞAZIN YENİ İNCİSİ IŞIKLANDIRILDI

 

3. Köprü İstanbul'da boğaza yeni bir renk kattı. Proje kapsamında yürütülen çalışmalar esnasında 3. Köprü aydınlatıldı.
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında "kedi yolları"nın montaj işlemi tamamlanmıştı. Ardından İstanbul adına renkli bir adım adım atıldı, Boğaz'ın yeni incisi 3. Köprü ışıklandırıldı.
 
 
Ana halatın çekilmesi için hazırlık aşamasında sona gelindi. Kılavuz kablonun İstanbul'un 2 yakasını bir kez daha birleştirmesi sonrası başlayan "Kedi Yolu" montajı çalışmaları tamamlandı. Toplam 2370 metrelik "Kedi yolu" montajıyla Asya ve Avrupa bir kez daha biraraya gelmiş oldu. Son adım olarak da 2370 metrelik "Kedi yolu" aydınlatıldı. 
 
3. Köprü Projesi Avrupa Yakası Ana Kablo Şefi, " Aydınlatma işleminde kuzey ve güney olmak üzere toplam yaklaşık 800 adet projektör kullanılıyor. Aslında görsel olarak boğaza güzel bir görüntü katsa da, ışıklandırma işlemi işlerin sürdürülebilmesi için de önemli. Ana halatların çekimi ve bunların harita okumaları, ana halatların kaplanması askı halatlarının montajı gece gündüz devam edeceği için kedi yolları aydınlatıldı.Çalışma olduğu günler çalışılan bölgelerde aydınlatma olacak." dedi.
 
.                                                                                                Temmuz 2015 
KMOP'DEN HABERLER