• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
BU PROJE "İLK"LERİN KÖPRÜSÜ
 
Kayseri Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, 3. Boğaz Köprüsü şantiye sahasını ziyaret etti. Öğrenciler, köprü projesinin birçok ilki içinde barındırdığını öğrendiklerini söylediler.
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne Türkiye'deki üniversitelerin yoğun ilgisi devam ediyor. Kayseri Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, 3. Boğaz Köprüsü şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
Öğrenciler, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde misafir edildi ve proje sahasına  teknik gezi düzenledi. 37 kişilik heyet, Karayolları Bölge Müdürlüğü Asma Köprü Şefi Cevat Alim tarafından karşılandı. Heyet, Asma Köprü Şefinin hazırladığı sunumu izlediler ve projede gelinen son nokta hakkında  detaylı bilgi alma fırsatı buldular. Çalışmaların devam ettiği köprü kuleleri ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler
 
Kayseri Erciyes Üniversitesi son sınıf öğrencisi Kerim Alparslan, "Erciyes Üniversitesi İnşaat Kulübü adına buradayız. 1997'de üniversitede faaliyetlerde bulunan bir kulüp bu.  Okulda öğrendiğimiz teorileri uygulamada görmek için buradayız. 3. Köprü, çok bilinen, en çok merak edilen proje. Arkadaşlarımız "talep etti, görmek istiyoruz" dedi. biz de ICA'ya ilettik. Kabul edildi. Kayseri'den İstanbul'a gelmek de kolay değil. İstanbul'a 11 saatte ulaştık. Çok merak ediyorduk. Köprü ana açıklık olarak dünyada en büyük açıklığa sahip. Uygulama açısından dünyada ilklerin oluşturduğu bir köprü. Yakından birebir projeyi görmek istedik.." dedi. 
 

                                                                                              Mayıs  2015 

 

KMOP'DEN HABERLER