• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
BU PROJE TÜRKİYE'NİN UFKU
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne ziyaretler devam ediyor. Marmara Üniversitesi Yapı işleri ve teknik daire başkanlığı heyeti, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenleyerek projeyi yerinde incelediler. Heyetle birlikte sahayı gezen mühendis Ayhan Özdemir, projenin Türkiye'nin ufku olduğunu söyledi. 
 
Heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü tarafından karşılandı. Ziyaretçiler Proje Yönetim Ofisi Direktörünün hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı  şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kuleleri ve şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler.
 
 "Biz de bunun ne büyük iş olduğunu gelip bizzat gelip görmek istedik" diyen Makine Mühendisi Fatih Altunbaş, "Bu proje müthiş bir proje. İşin detaylarını da burada öğrendik.." dedi.  
 
İnşaat Mühendisi Ayhan Özdemir ise, "1972 senesinde ilk köprü ayağı yapılırken ben yoktum ama en azından bunun yapılışını görelim diye geldik. Doğru yerde doğru zamanda yapılan bir proje olarak görüyorum. Bu proje Türkiye'nin diğer projeleri için ufku olabilecek nitelikte" ifadesini kullandı.
 
                                                                                               Aralık 2014
KMOP'DEN HABERLER