• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"BU ZİYARET ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ"
 
 
New York Buffalo Üniversitesi heyeti, 3. Boğaz Köprüsü şantiyesini ziyaret etti. Doç. Dr. Donald T. McGuire, projeye teknik gezinin öğrenciler için çok değerli ve önemli olduğunu söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin ABD'den ziyaretçileri vardı. New York Buffalo Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 
 
16  kişilik New York Buffalo Üniversitesi heyetine, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Planlama Mühendisi Engin Furkan İnalkaç'ın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerini ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
New York Buffalo Üniversitesi Heyeti'nden Doçent Doktor Donald T. McGuire, projeyi yakından takip ettiklerini belirterek, "Bu projeyle öğrencilerimiz Türkiye'de nasıl büyüklükte bir projenin yapıldığını görüyor, vizyon kazanıyor ve 21. yüzyılda bir kentin altyapı anlamında nasıl geliştiğine şahit oluyorlar. Ben öğrencilerimize 21.yüzyılda global şehirlerin, kentleşmesi sürecine yönelik dersler veriyorum. Örnek olarak da, İstanbul'u kullandım. Çünkü İstanbul benim uzun zamandır en sevdiğim kent ve Türkiye'ye de büyük sevgi duyuyorum. Her oOcak ayında 3 haftalığına Türkiye'yi ziyaret ediyoruz. İlgimiz sadece kentsel gelişim değil, ayrıca İstanbul'un Türkiye'nin batısındaki diğer kentler için yaşadığı tecrübeler, Bizans ve Osmanlı mimarisiyle, Türkiye'nin modern mimarisini de kapsıyor. Buraya geldiğimizde de birçok çok önemli detayı görüyoruz, dizaynı inceliyoruz. Bu yapının ülkenin gelecekteki gelişimine derin etkisi olacağını görüyoruz." dedi. 
 
"Bu ziyaret öğrencilerimiz için çok gerekli ve değerliydi" diyen Doç.Dr. Donald T. McGuire, "Öğrencilerimiz bir büyük mühendislik projesinin kilit anlarındaki gelişimi görüyor. İşçilerin, mühendislerin, şirketlerin ve ulusların işbirliği halinde dünyamıza kalıcı şekilde nasıl etkilediğine şahit oluyor. " diye konuştu.
 

                                                                                                                     Ocak  2016

 

KMOP'DEN HABERLER