• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
BU ZİYARET ÖĞRENCİLERİN BİLİMSEL GELİŞİMİNE KATKI
 
İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Heyeti, 3. Köprü şantiyesini ziyaret etti. Prof. Dr. Ali Osman Atahan, 3. Köprü ziyaretinin öğrencilerin bilimsel ve sosyal gelişimine katkı sağladığını söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne üniversitelerden ziyaretler devam ediyor. Bu kez köprü inşaat sahasının İstanbul Teknik Üniversitesi'nden ziyaretçileri vardı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyen ve öğrencileri, köprü ve otoyol inşaatını ziyaret etti, proje hakkında bilgi aldı. Öğrenciler, çalışmaları yakından görme fırsatı yakaladı.26 kişilik gruba öncelikle 3. Köprü Saha Mühendisi Anıl İşçeviren tarafından bilgi verildi. 
 
Heyetin başında bulunan Prof. Dr. Ali Osman Atahan, "25 kişilik bir öğrenci grubuyla birlikte İstanbul'un önemli projelerinden olan 3. Köprü yetkililerden detaylı bilgiler aldık. Asya ve Avrupa kıtalarının 3. kez köprü ile birleştiren bu önemli sanat yapısının yerinde incelenmesi öğrencilerimizin bilimsel ve sosyal gelişimine katkı sağladı. Köprünün ana taşıyıcı halatları, kulelere bağlantılarının yapılması, son tabliyenin kaldırılmasından sonra bağlantılarının oluşturulması ve çelik tabliye üzerine yapılması planlanan asfalt kaplama detayları yerinde incelendi. " dedi. 
 

                                                                                                                     Mart 2016

 

KMOP'DEN HABERLER