• 0°C
    17 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
BÜYÜK VE ŞAŞIRTICI BİR PROJE

 

3. Köprü Projesi'nin yurtdışından ziyaretçileri vardı. Hollandalı yatırımcı grubu, projeye teknik gezi düzenledi. Heyette yer alan isimlerden mühendis Theodorus Hendriks, projenin çok önemli, şaşırtıcı ve büyük bir proje olduğunu söyledi. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne yurtdışından da yoğun ilgi var. Bu kez, Hollandalı büyük inşaat şirketlerinden gelen yatırımcılar, proje şantiye sahasına teknik gezi düzenledi.30 kişilik heyet,  Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete önce Proje Yönetim Ofisi Direktörü tarafından bilgi verildi.Hazırlanan sunumu izleyen heyet, projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.

 

Heyette yer alan isimlerden Deboer Köprü ve Mühendislik firması yönetim direktörü Theodorus Hendriks, " Köprüler bizim özel ilgi alanımız. Bütün katılımcılar, profesyonel yapım firması yetkilileri ve böyle özel bir projeyi ziyaret etmek istedik. Daha önce çalıştığımız firmadan proje hakkında bilgi almıştık. Geldik, gördük. Projeye gelince, çok ve şaşırtıcı bir proje. Araç ve demiryolu trafiğinin aynı yol üzerinden geçmesi çok özgünlük katmış. Teknik açıdan ilginç bir örnek." dedi. 

                                                                                                                                                                                                                                Eylül  2015                                                                                            

KMOP'DEN HABERLER