• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ÇELİK TABLİYE MONTAJININ YARISI BİTTİ
 
3. Köprü Projesi'nde çelik tabliye montaj işlemlerinin yarısı bitti.  59 çelik tabliyeden 29'ünün montaj ve kaynak işlemleri tamamlandı.
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 3. Boğaz Köprüsü'ndeki en ağırı 923 ton olan 59 çelik tabliyeden 29'unun montaj ve kaynak işlemleri sona erdi. Böylece çelik tabliye montaj işlemlerinin yarısı tamamlanmış oldu. 
 
3. Köprü Çelik Tabliye Sorumlusu, "Toplam 59 çelik tabliye var. Çelik tabliyelerin en ağırı 923 ton, yüksekliği 5.5 metre. 59.uncu tabliye hariç her iki yakanın ayrı ayrı sorumluluğunda olan 29 adet tabliye var. Avrupa yakasında 15 adet, Asya Yakası 14 adet olmak üzere çelik tabliyelerin yüzde 50'sini tamamlandı" dedi. 
 
Operasyonların nasıl yürütüldüğü konusunda bilgi veren 3. Köprü çelik tabliye sorumlusu, " Daha önce çelik tabliyeler önce karaya ardından köprü seviyesine vinçlerle alınıyordu. Artık yöntemimiz değişti. Şimdi "Derrick Crane" adı verilen vinçlerle, direkt denizden çelik tabliye kaldırma yaptığımız bir operasyon haline geldi. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Örneğin bu ay şimdiye kadar hiç olmadığı kadar dalgalı deniz ve rüzgarlı hava olmasına rağmen ekiplerimiz, çelik tabliye kaldırma operasyonunu 7 günlük bir rekorla tamamladılar."ifadesini kullandı. 
 

                                                                                                  Ağustos  2015 

 

KMOP'DEN HABERLER