• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ÇÖZÜM GETİRECEK, TEKNOLOJİSİ YÜKSEK BİR PROJE

 

İstanbul Ticaret Odası Heyeti, 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne teknik gezi düzenledi.İTO Meclis Üyesi Cevahir Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Cevahir, 3. Köprü Projesi'nin çözüm getirecek, teknolojisi yüksek bir proje olduğunu söyledi. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne sivil toplum kuruluşlarının yoğun ilgisi devam ediyor. İstanbul Ticaret Odası heyeti, 3. Boğaz Köprüsü şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. 

 

İTO heyeti, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde misafir edildi ve proje sahasına  teknik gezi düzenledi. 20 kişilik heyet, Karayolları Bölge Müdürlüğü Asma Köprü Şefi Cevat Alim tarafından karşılandı. Heyet, Asma Köprü Şefinin hazırladığı sunumu izlediler ve projede gelinen son nokta hakkında  detaylı bilgi alma fırsatı buldular. İTO heyeti, sunum sonrası şantiye sahasında Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer ve Proje Avrupa Yakası Köprü Yapım Müdürü Muharrem Aydın ile bir araya geldi. Köprünün montajı tamamlanan çelik tabliyelerinin üzerinde Proje Avrupa Yakası Köprü Yapım Müdürü Muharrem Aydın tarafından hazırlanan sunumu dinlediler. 

 

İTO Meclis Üyesi, Cevahir Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Cevahir, 3. Köprü Projesi'nin klasik inşaatçılığın dışında ufuk açan bir proje olduğunu işaret etti.  Yusuf Cevahir, "Türkiye'de klasik inşaatçılığın dışında ufuk açan projeler var. Klasik inşaatı her yerde görüyoruz. İstanbul bu tür projelerin merkezi, binlerce proje var. Ama bazı projeler var ki insana ufuk katıyor. 3. Köprü Projesi bunlardan biri. Sadece bizim değil, bizim meslekle ilgili her kişinin ufkunu açan projeler olduğu için burayı ziyarete geldik. Yani bu proje aynı zamanda bize, ileride yapacağımız işlerde işi çok, getirisi ve katma değeri az işlerden çok, katma değeri, teknolojisi yüksek, geleceğe ön açan projelere bakmak açısından bizim için, inşaat sektöründeki herkes için önemli. " dedi. 

 

3. Köprü'nün İstanbul için bir gereklilik olduğunu ifade eden Cevahir Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Cevahir, "Bu proje, önümüzdeki 20-30 senenin İstanbul trafiğine çözüm getirecek ana projelerden biri. Buna kalben, probleme çözüm getirecek proje olduğu için inanıyoruz. Elbette İstanbul'un tanıtımına da fayda olacak. Büyük şehirler, büyük projeleriyle anılıyor. Ya tarihiniz olacak, ya da büyük projeniz olacak. Ama İstanbul'da hepsi var. Hem tarih, hem teknoloji hem de büyük projeler var." ifadesini kullandı. 

Yusuf Cevahir, "Mühendislik açısından bakıldığında ise, teknolojisi yüksek projeler bunlar. Birinci köprüyle burada kullanılan teknoloji aynı değil. Köprü açıklığı, genişliği, taşıyıcıların yapı şekli, çelik türü bunun gibi şeyler, buranın biraz daha farklı, ileriye dönük olduğunun işaretini veriyor. " açıklaması yaptı. 

                                                                                                  Eylül  2015 

KMOP'DEN HABERLER