• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
DOĞADAKİ KÖPEKLER İÇİN YENİ YUVA
 
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediliyor. Hayvanseverlerin talebi doğrultusunda doğada kalan köpekler için yeni köpek barınakları oluşturuldu.
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi çerçevesinde sosyal sorumluluk etkinliklerine büyük destek veriliyor. Hayvanseverlerin talebi doğrultusunda doğada kalan köpekler için yeni köpek barınakları yapılarak yaşam alanı oluşturuldu.
 
Proje çerçevesinde, Asya yakasında Kurnaköy eski taş ocağı çevresinde hayvan severlerin kurduğu, eski köpek barınakları kontrolleri yapılarak hastalıklı kulübeler imha edildi. Yerlerine İCA'nın yaptırdığı 30 adet yeni köpek barınağı yerleştirildi. 
 
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Asya Yakası Çevre Mühendisi Nurcihan Efe, "Projemiz etki alanı yakınında kalan, hayvanseverlerin oluşturmuş olduğu köpek barınakların çalışmalardan etkilenilmeyecek yerlere taşınmasına karar verildi. Köpekler için  yeni barınaklar üretildi, yerlerine yerleştirildi. Köpekleri taşıma işlemi ise tamamen doğal yollarla yapılacak. Köpeklerin de, yeni yaşam alanlarına zoraki değil tamamen doğal yollarla, mamalar kullanılarak taşınması sağlanacak." dedi.  
 
                                                                                                                     Şubat  2016
KMOP'DEN HABERLER