• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
DÜNYACA ÜNLÜ MÜHENDİSLİK FİRMASINDAN 3. KÖPRÜYE ZİYARET

 

3. Köprü’nün bu kez yurtdışından mühendis ziyaretçileri vardı. Dünyaca ünlü İsviçreli Mühendislik Şirketi PilletSA’dan gelen heyet 3. Köprü inşaat sahasını ziyaret etti. PilletSA İş Direktörlerinden Jason Allison, gördükleri karşısında etkilendiklerini söyledi. 

 

ICA’nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi yurtdışından da ilgi görmeye devam ediyor . Köprü ve Otoyol inşaatını görmek üzere Türkiye’ye gelen. dünyaca ünlü İsviçreli Mühendislik Şirketi PilletSA heyeti 3. Köprü inşaat sahasını ziyaret etti. Heyete 3. Köprü Projesi Dizayn Müdürü Roberto Sorge tarafından bilgi verildi. Sorge, projede bu güne kadar gelinen süreci ziyaretçilere detaylı şekilde anlattı.

 

PilletSA iş direktörlerinden Jason Allison, proje hakkında daha önce sınırlı bilgiye sahip olduklarını belirterek, “Burada çalışan bizim gibi Cenevre merkezli olan T-engineering şirketi üzerinden proje hakkında bazı bilgilerimiz vardı. Ama gelip görmemiz gerekiyordu. Burada Proje Dizayn Direktörü Roberto Sorge’den seminer aldık. Tabii inşaat sahasına gelmeden önce yapılan işlemler konusunda bir fikrimiz yoktu . İnşaat sahasına indiğimizde ise çok şaşırdık. Düşündüğümüzden çok daha büyük ve güzel. Proje tamamlandığında muhteşem olacak” diye konuştu. 

 

Projenin katkılarından bahseden Allison, “Proje tamamlandığında da inanıyorum ki insanlar kıta değiştirirken trafikte de daha az zaman geçirecekler” dedi.  

 

İsviçreli şirketin Türk mühendislerinden Alpaslan Yıldız ise, “PilletSA 20.yılını kutluyor. İstanbul’a gelmişken de böyle dünya çapındaki bir projeyi ziyaret etme fırsatı bulduk. Çok standart üstü bir proje. Biz normalde siteler, lojmanlar, bürolar yapıyoruz. Yaptığımız işlerden çok daha farklı. Birçok ülkeden insan burada koordineli bir biçimde çalışıyor. Gördüklerimizden çok etkilendik.” açıklamasında bulundu.

                                                                                                                     Mayıs 2014

KMOP'DEN HABERLER