• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"DÜNYADA EMSALİNE RASTLANMAYAN BİR ESER"

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne sivil toplum kuruluşlarının yoğun ilgisi devam ediyor. Çanakkale İnşaat Mühendisleri Odası heyeti, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi sahasına teknik gezi düzenledi.  Heyetteki isimlerden İnşaat Mühendisi Alaattin Dizer, 3. Köprü’nün dünyada emsaline rastlanmayan bir eser olduğunu söyledi.

Çanakkale İnşaat Mühendisleri Odası’nın 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesine düzenledikleri teknik gezi sırasında konuşan Çanakkale İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu  Üyesi Alaatin Dizer,   Buradaki çalışmalar hem mühendislik tekniklerini gözlemlemek hem de Türkiye tarihine geçecek bir projeyi yerinde incelemek açısından son derece önemli. Proje, Türkiye’de gelecek yıllarda hayata geçirilecek yatırımlar açısından da büyük önem taşıyor. " dedi.

"Bu projede müthiş bir proje yönetimi var" diyen Çanakkale İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Soykut Özer  de  imkanı olan mühendislerin projeyi incelemesinin mesleki gelişim açısından son derece önemli olduğunu dile getirerek, “. Projenin hızı çok dikkat çekici. Burada müthiş bir proje yönetimi var. Bu her mühendis için heyecan verici bir proje " ” şeklinde konuştu

 

                                                                                                                   Temmuz 2014

KMOP'DEN HABERLER