• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
EKONOMİYE DE KATKISI OLACAK
 
Boğaziçi Üniversitesi Proje Yönetimi ve Kalkınma Topluluğu heyeti, 3. Boğaz Köprüsü şantiyesini ziyaret etti. Heyet başkanı Mehmet Naimoğlu, projenin ilkleri barındıran bir proje olduğunu belirterek, Türkiye ekonomisi ve ticaretine de fayda sağlayacağını söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne ilgi devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi Proje Yönetimi ve Kalkınma Topluluğu heyeti, 3. Köprü şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
32  kişilk Boğaziçi Üniversitesi Proje Yönetimi ve Kalkınma Topluluğu heyetine, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Planlama Mühendisi Engin Furkan İnalkaç'ın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
Boğaziçi Üniversitesi Proje Yönetimi ve Kalkınma Topluluğu Heyeti Başkanı Mehmet Naimoğlu, "Boğaziçi Üniversitesi Proje Yönetimi ve Kalkınma Topluluğu olarak proje yönetimi alanında çalışmalar yapıyoruz, proje yazımı ve benzer konularda eğitimler düzenleyip daha sonra da bunları pratiğe döküyoruz. Ayrıca kalkınma alanında seminerler düzenliyoruz ve konuyla alakalı çeşitli diğer faaliyetlerde bulunuyoruz.Gelen grupta mühendislik bölümlerinden arkadaşlar olmakla birlikte sosyal bölümlerde okuyan arkadaşlar da vardı. " dedi.  
 
"Köprüye ziyarete böyle büyük çaptaki bir projenin işleyişinin nasıl olduğunu görmek ve aynı zamanda 3. Köprünün ülkemizi kalkınmasına yapacağı etki hakkında bilgi sahibi olmak adına geldik. " diyen Mehmet Naimoğlu, "Köprü ve otoyol projelerinin teknik detaylarının paylaşılmasının ardından projenin çevreye etkisi üzerine bilgiler aldık ve bu projelerin neden İstanbul için gerekli olduğu üzerine konuştuk. Projenin ilkleri barındıran bir proje olduğunu öğrendik.  Projenin İstanbul trafiğini rahatlatmanın yanı sıra Türkiye ekonomisine ve ticaretine sağlayacağı katkılar üzerine tespitlerde bulunduk. " açıklaması yaptı. 
 
                                                                                                                     Şubat  2016
KMOP'DEN HABERLER