• 0°C
    17 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ENDONEZYALI MÜHENDİSLER 3.KÖPRÜYÜ ZİYARET ETTİ

 

Endonezya Ulaştırma Bakanlığı'ndan gelen mühendisler heyeti 3. köprü projesine teknik gezi düzenledi. Heyet başkanı İvan Zerkasi, 3. köprünün inşaat tekniği açısından çok etkileyici olduğunu belirtti. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin bu kez, uluslararası ziyaretçileri vardı. Endonezya Ulaştırma Bakanlığı'ndan gelen mühendisler heyeti, 3.Boğaz Köprüsü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 

 

12 kişilik heyet öncelikle Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Heyet çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını da gördü.

 

Heyet başkanı İvan Zerkasi, 3. köprünün inşaat tekniği açısından çok etkileyici olduğunu söyledi. Köprünün kompozit bir yapı olmasına dikkat çeken İvan Zerkasi, "Endonezya Ulaştırma Bakanlığı'nda çalışan mühendisler heyeti olarak buraya geldik. 3. Köprüdeki uygulanan teknolojik gelişimi görmek ziyaret ediyoruz. Burada önemli bir yapı inşaa ediliyor. Kompozit bir köprü yapılıyor. Köprü, hem eğik askı, hem de asma köprü özelliği taşıyor. Ayrıca köprünün üzerinden hem karayolu hem de demiryolu geçecek. Bu inşaat tekniği açısından çok etkileyici. Bu arada köprünün bu kadar kısa sürede inşa ediliyor olması da gerçekten çok etkileyici. " açıklaması yaptı.

 

                                                                                                                   Eylül  2014

KMOP'DEN HABERLER