• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
GÖLETE DÜŞEN KARACANIN YARDIMINA İŞÇİ KOŞTU
 
Sarıyer'de köpeklerden kaçarken gölete düşen karacayı bölgede yapımı devam eden 3. Boğaz Köprüsü ve  Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışan bir işçi kurtardı. 
 
İstanbul Sarıyer Uskumruköy'deki olayda,  kar yağışı sonrası aç kalan köpekler, bir karacayı kovalayarak gölete düşmesine neden oldu. Bölgedeki 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde  çalışan işçi Murtaz Demir, kötü hava koşullarına rağmen büyük bir risk alarak donmak üzere olan karacanın yardımına koştu. 40 dakika kadar süren kurtarma operasyonunda Murtaz Demir, yaklaşık 200 metre aşağıya inerek, gölete düşen karacayı bulunduğu yerden çıkararak,  kurtardı. Karla kaplı bayırdan aşağıya inip gölete ulaşan kahraman işçi, yaralı karacayı kurtararak sırtında taşıdı. 
 
Yaralı karaca olay yerinde yapılan müdahalelerin ardından tedavi edilmek üzere Avcılar’da bulunan İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne götürüldü. 
 
Karacayı kurtaran  Murtaz Demir, "Yerler buzdu. Hiç düşünmeden aşağıya doru indim. Hayvan sudan karşıya geçmeye çalışıyordu. Hayvan batmaya başladı. Çıkması imkansızdı. Gerekeni yaptık, vedüşünmeden aşağıya indik. Aşağı yukarı 40- 50 dakika sürdü kurtarmamız. İnsan can taşıyor. O da can taşıyor. Çok şükür kazasız belasız çıkardık.” dedi.
 
Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul Şube Müdürü Nevzat Alğan ise olaydan sonra işçiye teşekkür belgesi verdi. 
 
                                                                                              Ocak 2015
KMOP'DEN HABERLER