• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
GÜZEL BİR DERS OLDU
 
Samsun Canik Başarı Üniversitesi öğrencileri, 3. Köprü'yü ziyaret etti. Ziyarette konuşan öğrenciler, ziyaretin güzel bir ders niteliğinde olduğunu söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne yine ziyaretçiler vardı. Samsun Canik Başarı Üniversitesi öğrencileri, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 
 
12 kişilik heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.
 
Teknik gezide İnşaat Mühendisliği ikinci sınıf öğrencileri, teorik bilgilerinin pratiğe geçirilme serüvenini yerinde inceleme imkanı buldu.
 
Gezinin kendileri için oldukça faydalı olduğunu söyleyen Samsun Canik Başarı Üniversitesi Yapı ve İnşaat Kulübü kulüp yöneticisi Vahdettin Demir, "Kent içi karayolu ulaşımının Asya ile Avrupa arasındaki bağlantısını sağlayan 3. Boğaz Köprüsü'nün, köprülerde ve boğaz trafiğinde meydana gelen sıkışıklığın rahatlatılması açısından İstanbul için oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Ayıca Öğrencilerimizle yapılan interaktif söyleşide, dünyadaki önemli köprülerin tasarımları, neden sonuç ilişkisinde tartışılarak 3. Boğaz Köprüsü'nün tasarımı ayrıntılı olarak öğrenildi. Bu yönüyle de teknik gezinin yanında güzel bir ders oldu. Üniversitemiz bu gibi gezilerle öğrencilerimize çok güzel imkanlar sunmakla birlikte her öğrencinin kendisini olabildiğince geliştirmesini hedeflemektedir." dedi.
 
                                                                                              Mart 2015
KMOP'DEN HABERLER