• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ICA'DAN ARICILIĞA DESTEK
 
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni hayata geçiren ICA, bölgedeki arıcılık faaliyetlerini destekliyor. Güzergah çevresindeki köy kooperatiflerine destek sonucu yaklaşık 5 milyon arı kovanı bölgeye yerleştirilecek. 
 
ICA, hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi çerçevesinde sosyal sorumluluk projelerine de destek olmaya devam ediyor. Bölgede faaliyet gösteren S.S.Bahçeköy, Zekeriyaköy, Demirciköy, Kilyos, Uskumru ve Garipçe, Köyleri, Tarabya, Kireçburnu, Büyükdere Ve Yeniköy Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ne destek verildi. Bu kapsamda, yaklaşık 5 milyon arı kovanı bölgeye yerleştirildi. Sponsorluk desteğiyle elde edilen balla, hem yöre ekonomisi desteklenecek hem de arıcılık geliştirilecek. 
 
Proje Sürdürülebilirlik ve Çevre Mühendisi, "ICA sosyal sorumluluğu kapsamında arıcılığı ve arıcılık faaliyetlerini destekliyor. Çalışmalar sonucunda bölgeden elde edilen ballar, yöre halkına ekonomik destek olmasının yanı sıra yeni bir iş imkanı da yaratacak" dedi. 
 
Proje kapsamında, "Arı Çıkabilir” ibareli 100 adet karayolu tabelası ve 10 adet bez afiş de proje güzergahı çevresine yerleştirildi.
                                                                                              Ocak 2015
KMOP'DEN HABERLER