• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ICA'DAN KÖPRÜ KONFERANSI'NA DESTEK
 
IC ICTAS- ASTALDI Ortak Girişimi çalışanları 2.Uluslararası İstanbul Köprü Konferansı'na konuk oldu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün tasarım ve yapım hikayesini katılımcılarla paylaştı.
 
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ana yüklenicisi IC ICTAS- ASTALDI Ortak Girişimi çalışanları, son olarak 2.Uluslararası İstanbul Köprü Konferansı'na(IBRIDGE) konuk oldu. Köprü Proje Müdürü Samet Seyhan ve ekibi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün tasarımı ve yapım aşamalarının detaylarını katılımcılara anlattı. Konferans sonunda IC ICTAS- ASTALDI Ortak Girişimi'ne desteği ve katılımlarından ötürü teşekkür plaketi de verildi.
 
Köprü Yetkilisi, "2. Uluslararası İstanbul Köprü Konferansı, dünya çapındaki köprülerin tasarımı ve yapımında kullanılan güvenli, sürdürülebilir ve ekonomik  uygulanabilir çözümler geliştirmek üzere paylaşım ve tartışma platformu oluşturularak birçok ülkeden gelen katılımcılarla gerçekleşti. IC ICTAS- ASTALDI Ortak Girişimi çalışanları da, konferans boyunca Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün tasarımı ve yapım aşamalarının detaylarını paylaştı. Proje Müdürü Sayın Samet Seyhan ve ekibi soruları cevaplandırdı. Ayrıca, konferansta; uzun açıklıklı köprülerin yapım tekniklerindeki gelişmeler değerlendirildi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yapım ve uygulama metotlarında karşılaşılan zorluklar ve köprünün inşaatı esnasında hızlı yapım yöntemleri geliştirilirken nasıl ileri mühendislik çözümleri ele alınıp projenin başarılı bir şekilde tamamlandığı köprünün tasarımcılarından Jean-François Klein ve  Thierry Delemont tarafından sunularak katılımcılarla değerlendirildi." dedi.
 
Konferans sonunda  IC ICTAS- ASTALDI Ortak Girişimi'ne desteği ve katılımlarından ötürü bir teşekkür plaketi de verildi. Bu plaketi IC ICTAS- ASTALDI Ortak Girişim adına alan Tasarım Şefi Tijen Bayer ve Fabrikasyon Şefi Mert Keleş, böylesine değerli bir paylaşım ve tartışma platformunun oluşumunda emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkürlerini ifade etti.
 
KMOP'DEN HABERLER