• 0°C
    17 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ICA'DAN ORMAN TEMİZLİĞİNE DESTEK

 

ICA ekipleri, sosyal sorumluluk çerçevesinde bölge ormanlarının temizliğine destek oluyor. Bu kapsamda, dökülen moloz, hafriyat atığı, lastik, çöp vb. atıklar temizlenerek ormanlık alanlar kullanıma hazır hale getirildi.

 

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çevre temizliğine büyük önem veriliyor. Proje sahasının yanı sıra Orman İşleri Müdürlüğü’ne de destek veriliyor. 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nu hayata geçiren ICA ekipleri, sosyal sorumluluk çerçevesinde bölge ormanlarının temizliğine katkıda bulunuyor.
 
ICA yetkilisi,  "Ormanlarımız önemli. Orman İşletme Müdürlüğü'nün talebi üzerine harekete geçiyoruz. Çalışanlarımızla birlikte arazi aracı ve lastikli kepçe ile çevre temizliği gerçekleştirdik. Orman İdaresi bölgesinde bulunan bölgelere 3. şahıslarca yapılan moloz, hafriyat atığı, lastik, çöp vs gibi dökümleri temizledik ve sahanın giriş çıkışını kontrol altına alacak şekilde çalışmalar yaptık. Böylece ormanların temizlenmesi konusunda da sosyal sorumluluk kapsamında yardımcı olmuş olduk" dedi
 
Çalışmalar çerçevesinde toplanan atıklar kategorilerine göre ayrıştırılarak (ambalaj atığı, tehlikeli atık, hafriyat atığı vb.) atık depolama alanlarına transfer edildi.
 

                                                                                                                     Ocak  2016

 

KMOP'DEN HABERLER