• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ZİRVE"

 

Mimar ve Mühendisler Grubu Bursa Şubesi heyeti, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne teknik gezi düzenledi. Mimar ve Mühendisler Grubu Bursa Şubesi Başkanı Ali Yılmaz, 3.Köprü projesini inşaat sektöründe zirve olarak nitelendirdi. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne sivil toplum kuruluşlarının ilgisi devam ediyor. Mimar ve Mühendisler Grubu Bursa Şubesi'nden bir heyet, projeyi yerinde ziyaret etti. 32 kişilik heyet köprü inşaat sahasına teknik gezi yaptı. 

 

Heyet, önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer heyete projenin gelişmelerini ve yapılan çalışmaları anlattı. Heyet, köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını da görme şansı yakaladı ve köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları da ekibe yöneltti.

 

Mimar ve Mühendisler Grubu Bursa Şubesi Başkanı Ali Yılmaz,  3. Köprü Projesi'nin sıradan birz projeden öte ders niteliğinde olduğunu belirterek, "3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Proje'nin  bölgemiz için, Bursa, İstanbul ve ülkemiz için önemli olduğunu düşünüyoruz Bu proje sayesinde ülkemizde inşaat sektörünün zirvesine tanıklık etme fırsatı bulduk. Bu kadar büyük bir işin koordinasyonunun bizler tarafından yapılması bizim için de gurur verici." dedi.

 

Mimar ve Mühendisler Grubu Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı  Kasım Şükrü Karabulut ise, ziyaretin hem teknik hem de milli açıdan önemli olduğunu söyledi. Karabulut, " Türkiye genelinde özellikle bölgemizde yapılmış olan büyük yatırımlarla ilgili bilgi sahibi olmak, yerinde görmek ve yeni yetişen mimar ve mühendis arkadaşlarımızın bilgi dağarcıklarını artırmak, gelişimlerine katkıda bulunmak gibi amaçlarla teknik geziler gerçekleştiriyoruz Birçok teknik gezi yaptık. Fakat   bu ziyaret diğerlerinden çok daha özel ve ayrıcalıklı oldu. ." diye konuştu.

 

                                                                                                                   Eylül  2014 

KMOP'DEN HABERLER