• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
İŞ GÜVENLİĞİNDE BAŞARIYA ÖDÜL
 
3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünü desteklemek ve geliştirmek adına İSG  Kampanyası düzenlendi. Kampanya çerçevesinde başarılı kişi ve firmalara ödüller ve Plaketler verildi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde iş sağlığı ve güvenliği konusu her zaman ön planda tutuluyor. Bu kapsamda, projede çalışan kişi ve firmaları teşvik ediliyor. Projenin Asya Gurubu İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda kampanya düzenlendi, başarılı kişi ve firmayı ödüllendirildi. 
 
Asya Yakası İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Demirhan Çelik, "Kampanya tüm ICA Asya çalışanlarını ve taşeron firmaları kapsıyor. Ödüller Projemiz Asya kapsamında çalışan 1 adet yüklenici firmaya ve 1 adet herhangi bir personele veriliyor. İlgili ödüllendirme sisteminde, ödül sertifikası, İCA ve Köprü logolu özel kazanan ismine yapılmış bir plaket ve akılı telefon oluyor. Tüm firmaların katılımıyla gerçekleşen bir ödül töreninde sahiplerine takdim edilerek diğer şahıs ve firmalarda iş sağlığı ve güvenliği konusunda teşvik ediliyor." dedi.
 
Amaçlarının özellikle projede yer alan çalışan ve firmalarda İSG bilinci oluşturmak ve İş Güvenliği kültürünü geliştirmek olduğunu belirten Asya Yakası İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Demirhan Çelik, "Kısaca, İş sağlığı ve güvenliği alanında ayın elemanında aradığımız özellik, öncelikle güvenli çalışmalara sağladığı katkı ve iş güvenliği inancını tüm diğer çalışanları aktarması ve göstermesi. Ayın firmasında ise; iş güvenliği çalışmalarını önde götüren, hızlı güvenlik aksiyonları alarak hareket eden, üretimde ve imalatta hedeflerini tutturan firmalar ön plana çıkıyor. Bu kampanya, firmalar ve şahısları İş Sağlığı ve Güvenliği inancını yaşatması, işlerin daha hızlı, üretimin daha kaliteli her şeyden önce güvenli ve huzurlu bir ortamın yaratılmasını teşvik etme amaçlıdır." açıklaması yaptı. 
 
Kampanya kapsamında ICA Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Nadir Bağcıl tarafından MİMARK Tasarım Proje Uygulama Mim. İnş. San. ve Tic. LTD. ŞTİ. Yetkilisi Berk Osman Kula‘ya ayın firması ödülü takdim edildi. Projenin Asya Yapım Müdürü Dağhan Kılıç ise, ayın elemanı ödülünü İŞ Güvenliği Uzmanı Seval Karademir'e takdim etti. 
 

                                                                                              Mayıs  2015 

 

KMOP'DEN HABERLER