• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
İŞADAMLARI 3. KÖPRÜ SAHASINI ZİYARET ETTİ

 

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) temsilcileri 3. Köprü inşaat sahasını ziyaret etti. Heyet, dünyanın en geniş ve en uzun asma köprüsünün nasıl inşa edildiğine yerinde şahit olma fırsatı yakaladı. 
 
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi iş dünyasından da büyük ilgi görüyor.  ICA tarafından hayata geçirilen projenin geçen hafta sonu yine önemli ziyaretçileri vardı. Kısa adıyla ASKON yani Anadolu Aslanları İşadamları Derneği temsilcileri köprü ve otoyol projesini yerinde gördü, proje hakkında bilgi aldı. 
 
ASKON temsilcileri, önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi.17 kişilik grup, köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını da görme şansı yakaladı. İşadamları projenin yapım sürecine şahit olurken, köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları da ekibe yönelttiler. Ziyaret kapsamında ASKON heyeti, Proje Kontrol Direktörü Cem Erer’e hat sanatıyla işlenen bir şilt hediye etti.
 
ASKON Mimarlık Mühendislik Sektör Başkanı Gökhan Yavuzer, “Ülkemizde belgesellere konu olacak bir eser yapılıyor. Bu eserin nasıl yapıldığını görmek için buraya geldik. Böyle bir projenin, nasıl bu kadar kısa bir sürede yapılacağını merak ediyorduk. Öğrendiklerimizle bunun gerçeğe dönüştüğünü gördük. Zaten Türk mühendisliğinin ne aşamaya geldiğini, geçmişteki projelerle anlıyorduk. Bu projeyi de Türklerin yapıyor olması bizim için onur” dedi.  
 
ASKON Mimarlık Mühendislik Sektör Başkan Yardımcısı Şakir Çelik ise, “İşadamlarımızla birlikte Türkiye’nin bu önemli projesini yerinde görme fırsatı bulduk. Buraya gelince, dünyada sayılı köprülerden birini yapıldığına şahit olduk” diye konuştu.
                                                                                                                      Ocak 2014
 
KMOP'DEN HABERLER