• 0°C
    28 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"İSTANBUL'A DEĞER KATACAK BİR PROJE"
 
Mimar Sinan Mühendisler Birliği heyeti, 3. Köprü projesini yerinde ziyaret etti. Mimar Sinan Mühendisler Birliği Genel Sekreteri Enes Aydın, projenin İstanbul'a ve çevre kentlere büyük bir değer katacağına inandığını söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne ziyaretler devam ediyor.  Mimar Sinan Mühendisler Birliği'nden 25 kişilik bir heyet, 3. Köprü inşaat sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
Heyet, önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi. Proje Kontrol Direktörü Cem Erer heyete projenin gelişmelerini ve yapılan çalışmaları anlattı. ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal ise projenin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi süreciyle ilgili bilgi verdi. Heyet, köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını ziyaret etti. 
 
Mimar Sinan Mühendisler Birliği Genel Sekreteri Enes Aydın, projenin İstanbul'a çok büyük değer katacağını belirterek, "3. Köprü  Türkiye'nin ve dünyanın en önemli projelerinden biri. Böyle önemli bir projeyi yerinde görmek ve  yapılanları anlamak istedik. Detaylı anlatımlarla açıkçası proje hakkında bilgi kazandık. Proje hem hızlı hem de çok büyük. Bu ikisinin bir arada olması çok önemli." dedi. 
 
                                                                                                                   Temmuz 2014
 
 
KMOP'DEN HABERLER