• 0°C
    17 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
İSVEÇ HEYETİ 3. KÖPRÜYÜ ZİYARET ETTİ
 
- İsveç heyeti, 3. Köprü Proje sahasına teknik gezi düzenledi. İsveç Dışişleri Bakanlığı Avrupa İşleri Bölümü Direktörü Mikaela Granit Kumlin, 3. Köprü'nün Türkiye'nin en büyük altyapı projelerinden biri olduğunu söyledi,"Çalışmaları ve projenin boyutlarını merak ediyorduk, çok ilginç bir tecrübeydi" dedi. 
 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne yurtdışından yoğun ilgi devam ediyor. İsveç'ten işadamlarından, hükümet ve başkonsolosluk yetkililerinden oluşan heyet, 3. Köprü Proje sahasına teknik gezi düzenledi. Ziyarette İsveç Dışişleri Bakanlığı Avrupa İşleri Bölümü Direktörü Mikaela Granit Kumlin ve İsveç'in İstanbul Başkonsolosu Jens Odlander de vardı. 
 
40 kişilik heyet öncelikle Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Heyet çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını da gördü; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.  
 
İsveç Dışişleri Bakanlığı Avrupa İşleri Bölümü Direktörü Mikaela Granit Kumlin, 3. Köprü'nün Türkiye'nin en büyük altyapı projelerinden biri olduğunu söyledi,"Çalışmaları ve projenin boyutlarını merak ediyorduk, çok ilginç bir tecrübeydi" dedi. 
 
İsveç Dışişleri Bakanlığı Avrupa İşleri Bölümü Direktörü Mikaela Granit Kumlin, "Bu proje Türkiye'deki en yeni ve en büyük altyapı projelerinden biri. Daha önce  İsveç İskan ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kaplan da bu projeyi görmüş, bize iletmişti. İsveçli bir şirketin de yer aldığı bu projede gidişatı ve yapılan çalışmaları merak ediyorduk. Bizim bölümümüz açısından önemli olan şey, projenin trafiği nasıl etkileyeceği. Günlük hayata etkisi konusunda yeterince bilgilendirildik. Yapım metodolojisi ve teknolojisi konusunda da çok önemli bilgiler aldık. Biliyoruz ki, bu projeyle 2 kıta yeniden biraraya gelecek ve yeni kurulacak büyük havalimanıyla bağlantı sağlanacak. Bu tür altyapı projelerinde, yapım aşamasında mühendislik sorunlara nasıl çözüm bulunduğunu ilk elden öğrenmek her zaman önemli. Bizim tüm çalışanlarımız için çok ilginç bir deneyimdi" ifadesini kullandı. 
 

                                                                                                                     Ekim  2015

 

KMOP'DEN HABERLER