• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
İTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN PROJE SAHASINA ZİYARET

 

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, 3.köprü inşaat sahasına teknik gezi düzenledi Genç mühendis adayları, dünyanın en geniş ve en uzun asma köprüsünün nasıl inşa edildiğine yerinde şahit olma fırsatı yakaladılar.

 

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamında düzenlenen teknik geziler devam ediyor. ICA tarafından hayata geçirilen 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin geçen hafta sonu  önemli ziyaretçileri vardı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencileri, köprü ve otoyol projesini yerinde gördü, proje hakkında bilgi aldı.

 

İTÜ İnşaat Fakültesi "Mühendisliğe Hazırlık" kulübünün organize ettiği ziyarette grup, önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi. Öğrenciler, projede gelinen son noktayı detaylı şekilde öğrenme fırsatı buldu. Öğrenci ve akademisyenlerden oluşan 33 kişilik grup, köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını da görme şansı yakaladı. Öğrenciler projenin yapım sürecine şahit olurken, köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları da ekibe yönelttiler.

 

                                                                                                                      Aralık 2013

 
KMOP'DEN HABERLER