• 0°C
    28 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
KÖPRÜ HER YÖNÜYLE ETKİLEYİCİ
 
3. Köprü’nün bu kez yurtdışından mühendis ziyaretçileri vardı. Dünyaca ünlü İsviçreli Mühendislik Şirketi MDB Ingenıeurs Cıvıls Assocıes SA'dan gelen heyet 3. Köprü inşaat sahasını ziyaret etti. İsviçre şirketinin sahiplerinden Urs Burkhard, "Böyle bir köprüyü planlamak, dizayn etmek ve yapımını üstlenmek, gerçekten etkileyici" ifadesini kullandı
 
 
ICA’nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi yurtdışından da ilgi görmeye devam ediyor . Köprü ve Otoyol inşaatını görmek üzere Türkiye’ye gelen İsviçreli Mühendislik Şirketi MDB Ingenıeurs Cıvıls Assocıes SA heyeti 3. Köprü inşaat sahasını ziyaret etti. Heyete 3. Köprü Projesi Dizayn Müdürü Roberto Sorge tarafından bilgi verildi. Sorge, projede bu güne kadar gelinen süreci ziyaretçilere detaylı şekilde anlattı.
 
İsviçre şirketinin ortaklarından Urs Burkhard, "İstanbul'u ziyaret için geldik. Teknik gezi de düzenleyelim istedik. Biz mühendis grubuyuz. Bu projeyi görmek istedik, çünkü 3. Köprü Projesi çok ilginç ve önemli bir proje. Böyle bir köprüyü planlamak, dizayn etmek ve yapımını üstlenmek, gerçekten etkileyici. Köprü çok estetik ve ince tasarlanmış. Projenin teknik olarak zor olduğunu söyleyebiliriz ama çözümler üretildiğini de görüyoruz. Çok güzel ve etkileyici bir iş." açıklaması yaptı. 
 
Uluslararası projelerde yer alan şirketin diğer ortaklarından Jiri Horsky ise,"MDB Mühendislik Şirketinden geliyoruz. Özel bir mühendislik şirketiyiz. 3. Köprü Projesi'nde dizayna katkıda bulunan İsviçre şirketi T-Engineering ile de irtibat halindeyiz ve onlarla birlikte çalışıyoruz. Buradaki teknikten, lojistikten ve yapılan işin organizasyonundan çok etkilendiğimizi söyleyebilirim. " dedi. 
 
                                                                                              Nisan 2015
KMOP'DEN HABERLER