• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
KÖPRÜ İNŞAATI SAHASINDA SABAH SPORU...

 

Türk ve Güney Koreli çalışanlar, sabah bir araya gelerek mesai öncesi spor yapıyor.

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışan işçiler mesaiye sporla başlıyor. Güney Kore ve Türk çalışanlar bir araya geliyor. Önce yoklama alınıyor, ardından esneme hareketleri gerçekleştiriliyor. Güney Koreli ustabaşıların kontrolünde, çalışanlar yaklaşık 10 dakika sabah sporu yapıyor.

 

Güney Koreli İnşaat Mühendisi Woo Young Park, "İşe başlamadan önce spor yaparak, vücütlarımızı esnekleştirmek istiyoruz. Her gün yapıyoruz. Her projede de bunu gerçekleştiriyoruz. Normalde bizim ülkemizdeki tüm inşaat ve yapım şirketleri inşaat sahasında bu esneme hareketlerini yaptırır. Bu bir kuraldır"  dedi.

 

Türk çalışanlar da uygulamadan memnun olduklarını söylüyor.

 

Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nden Ali Pekici, "İş öncesi ısınmak için zaman ayırıyoruz.  Hem zindelik hem de İş güvenliği için önemli bir uygulama. Böylece dikkatlerin artması sağlanıyor.  Her sabah mutlaka spor yapılıyor. Hedefimiz, işe dinç şekilde başlamak " diye konuştu.

 

Serdar Karagündüz adlı çalışan ise, "İş anında herhangi bir sorun olmasın diye vücudun açılması hedefiyle spor yapıyoruz. Vücudun esnemesi sağlanıyor. İşe böyle başlanıyor. Gece mesaisine başlayanlar da yapıyor " ifadesini kullandı. 

 

                                                                                                                     Nisan 2014

KMOP'DEN HABERLER