• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
KÖPRÜ IŞIL IŞIL OLACAK
 
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ışıklandırma işleminde ana halat üzerindeki imalatlar dağcılar tarafından yapıldı. Köprüde ışıklandırma çalışmaları tamamlandı.
 
ICA'nın hayata geçirdiği Yavuz Sultan Selim Köprüsü çalışmalarında sona gelindi. Köprü estetiğinin ön plana çıkarılmasının amaçlandığı ışıklandırma işlemiyle 322 metre yüksekliğindeki köprü kuleleri, ana kablo, tabliye ve eğik askılar aydınlatıldı. Köprüde ışıklandırma işleminde ana halat üzerindeki imalatlar, dağcılar tarafından yapıldı. Köprü ışıklandırma çalışmaları tamamlandı.
 
Yavuz Sultan Selim Köprüsü Yetkilisi, "Köprü kuleleri ve eğik askılara aydınlatma yerden yapıldı, yere monte edilen projektörlerle ışıklandırma işlemi gerçekleştirildi. Ana halat ve tabliyede ise üzerlerine monte edildi, armatürler ile aydınlatıldı. Ana halat ve çelik tabliyeler için toplam 3580 adet armatür, kuleler ve eğik askı halatları için 614 adet projektör kullanıldı. Köprünün siluetini ortaya çıkaracak şekilde ana halat ve çelik tabliye kenarına, boyu 1,2 metre olan olan LED armatürler konuldu. Bu çalışmalarda 25 kişi yer aldı, bunlardan 10 tanesi endüstriyel dağcıydı. Bu montaj sırasında, ana halat üzerindeki imalatlar, endüstriyel dağcılar tarafından yapıldı. Hem ana halat ve çelik tabliyeler için kullanılan armatürler, hem kule ve eğik askı halatları için kullanılan projektörler üstün teknolojili RGBW LED olarak tasarlandı" dedi. 
 
KMOP'DEN HABERLER