• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
KÖPRÜ PROJESİ 5 BİN 500 KİŞİYE EKMEK KAPISI

 

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, uluslararası yankı uyandıran mimari ve tasarım başarısının yanı sıra sektöre büyük bir istihdam kaynağı da yarattı. Projede görev yapan yaklaşık 5 bin 500 olan çalışan sayısının temmuz ayı itibariyle yaklaşık 8 bin kişiye ulaşması bekleniyor.

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi yarattığı istihdamla binlerce kişiye iş ve ekmek kapısı oluyor. Projede şu anda 145 taşeron yer alıyor, yaklaşık 5 bin 500 kişi çalışıyor. Bu sayının temmuz ayı itibariyle yaklaşık 8 bini bulması bekleniyor.

 

ICA Personel Müdürü Özgür Kaya, "Şu an toplam sayımız yaklaşık 5 bin 500 kişi. Tabii ki hava koşullarına göre, sahada çalışan kişi sayısı değişiyor. Örneğin yağmurlu havada, saha şartları uygun olmadığı için çalışan sayısında azalma oluyor. Şu anda bu projeye bağlı olarak görev yapan yaklaşık 5 bin 500 personelimiz var" dedi.

 

Çalışan sayısının iş yoğunluğunun artmasıyla birlikte artacağına işaret eden Kaya, "İlk etapta yaklaşık 100 kişiyle işe başlamıştık. Her geçen gün sayımız arttı. Köprü dışında burada 115 kilometrelik otoyol projemiz var. Bu yol projesinde viyadükler, diğer sanat yapıları inşa edildikçe, kamulaştırmalar tamamlandıkça, yeni sahalar açıldı. Her yeni sahanın açılması yeni çalışanlar demek. Ana yerleşkeler olarak Garipçe dışında Odayeri ve Hüseyinli'de yol, Poyrazköy'de ek köprü şantiyelerimiz var. Projenin gidişatı içerisinde yaklaşık 8 bin kişinin güzergah boyunca aynı anda çalışması planlanıyor. Temmuz ayı itibariyle çalışma anlamında en üst noktaya ulaşılacak. 145 taşeronumuz var" ifadesini kullandı.

 

                                                                                                                     Mayıs 2014

KMOP'DEN HABERLER