• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
KÖPRÜDE ÇALIŞANLARA İLK YARDIM EĞİTİMİ
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde iş ve proje güvenliği kapsamında çalışmalar sürüyor. Köprüdeki çalışanlara ilk yardım eğitimi verildi. 
 
"En" lerin Köprüsü olarak da anılan 3. Köprü Projesi'nde çalışanlara ilk yardım eğitimi verildi. Programla, projenin her alanında ilk müdahaleyi sağlayacak personel mevcut hale getirildi.  
 
Proje kapsamımızda meydana gelecek acil durumda çalışanlar için hayat kurtarıcı müdahaleleri öğrenmek, olağanüstü (doğal afetler) haller, acil durumlar ve kaza hallerinde görevli sağlık ekipleri olaya müdahale edene kadar doğru ve bilinçli uygulamaları çaresiz kalmadan yapabilmek amacıyla ilk yardım eğitimleri veriliyor. İlk Yardım Ekipleri Uzman Sağlık Ekipleri olaya müdahale edene kadar geçen süreçte doğru müdahaleleri uygulayıp kazazede veya yaralıya hayata ve stabil kalabilmesini sağlıyorlar ve sağlık ekiplerinin gelmesiyle birlikte görevi uzman sağlık ekiplerine devrediyor. 2 gün süren eğitimlerin sonunda  Sağlık Bakanlığı'nın sınavıyla çalışanlara ilk yardım  sertifikası veriliyor. Bugüne kadar projenin yasal zorunluluğu olanın 2 katı kadar çalışan ilk yardım eğitimine tabi tutuldu
 
3. Köprü Projesi Avrupa Yakası İş Güvenliği Şefi, "Özellikle projemiz gibi yüksek risk içeren  iş yerlerinde bilinçli kişiler tarafından ilk müdahalenin yapılması gerekmektedir. Projemiz, değişen çalışma koşullarına paralel acil durum ekibi sürekli revize edilip projemizin her noktasında bilinçli ilk yardım yapabilecek personel ihtiyacımızı bu eğitimlerle sağlıyoruz." dedi. 
                                                                                              Şubat 2015
KMOP'DEN HABERLER