• 0°C
    17 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
KÖPRÜDE KALİTE GÜVENCESİNE DE OLUMLU NOTDünyaca ünlü Fransız denetim firması Bureau Veritas, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde kalite güvencesi denetimi yaptı. Proje denetimden olumlu not aldı.

 

 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi saha ve şantiyeleri, ICA'nın "gönüllülük esasıyla" anlaştığı dünyaca ünlü Fransız denetim firması Bureau Veritas tarafından denetlendi. Denetimlerde uluslararası standartlar açısından 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi olumlu not aldı. 

 

ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal,  kalite güvencesi denetiminin önemine değinerek, sürecin belirli standart üzerinden yürütülmesinin önemli olduğu mesajını verdi. Baysal, "Kalite kontrol; malzeme ve ürün, kalite güvence ise sistem ve organizasyon üzerine odaklıdır" dedi. 

Projenin denetimlerden başarılı şekilde geçtiğini belirten Baysal, "Bureau Veritas hem bu proje, hem de yurt dışındaki projelerimizde belli periyotlarla denetimler yapıyor. Son olarak kalite denetimi için geldiler. Projemizdeki lokasyonlar, merkez ofisimiz, köprü ve otoyolda proje içerisindeki şantiyeler ve laboratuvarlarımız denetlendi. Başarılı bir not alarak bu kalite denetimden geçtik” diye konuştu. Baysal denetimlerin 2 aylık periyodlarla gerçekleştiğini de sözlerine ekledi.

 

3. Köprü ve  Kuzey Marmara Otoyol Projesini denetleyen Fransız Bureau Veritas Grubu, 1828 yılından bu yana, kalite, sağlık, güvenlik, çevre ve sosyal sorumluluk alanlarında hizmet veriyor. Dünya genelinde 940'dan fazla ofisi bulunan ve alanında en yüksek prestijli kuruluşlardan olan Bureau Veritas'ın 52 binden fazla çalışanı bulunuyor. 

 

                                                                                                                   Ekim  2014

KMOP'DEN HABERLER