• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
LOJİSTİK FİRMALARI İÇİN DE BÜYÜK BİR KAZANÇ
 
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencileri, 3. Köprü'ye teknik gezi düzenledi. Öğrenciler, projenin İstanbul ulaşımına katkısının yanı sıra lojistik firmaları için de büyük bir kazanç olacağını söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne yine ziyaretçiler vardı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencileri, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 
 
30 kişilik heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer ve Planlama Mühendisi Osman Murat Demir'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.
 
İnşaat Mühendisliği 4. Sınıf Öğrencisi ve Genç-İnşaat Mühendisleri Odası Fakülte Temsilcisi Tarık Akgün, 3.Köprü birçok ilki barındırdığı için ziyaret ettiklerini söyledi. Akgün, "Bildiğiniz gibi okulda öğrenilenlerle çalışma hayatında öğrenilenler çok farklı, bizde öğrenim hayatımız boyunca çeşitli yerlere teknik geziler yaparak  hem farklı tür projeler hakkında bilgiler edinmek hem de  iş hayatımızda bize hangi tür sektörlerin uygun olduğunu görmek istemekteyiz. 3. Köprü birçok bakımdan ilklerin köprüsü, bu köprünün ihale sürecinden bu döneme kadar geçen süreci, yapılış aşamalarını, yapılış şekli hakkında mühendislerimizden bilgi alarak, öğrenerek  az da olsa fikir sahibi olarak, gelecek iş hayatımızda karşımıza çıktığı takdirde kullanabilmek için ziyaret ettik." dedi. 
 
"3. Köprünün Türkiye'ye ticaret bakımından birçok katkı sağlayacağını düşünüyorum." diyen Akgün, " 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu transit bir şekilde Asya'yı Avrupa'ya bağlayacaktır. Ağır vasıta araçların bu yolu kullanarak İstanbul şehir içi ağır vasıta araç saat kuralına takılmadan gidecek olması lojistik firmaları için büyük bir kazanç olacaktı ve bu sebeple bu yolu daha çok kullanmak isteyeceklerdir. Ülkemiz için önemli bir gelir kaynağı olacaktır ayrıca İstanbul şehir içi trafiğini bir miktar azaltarak İstanbul da hayatını  sürdürenler için önemli bir kolaylık oluşturacaktır." ifadesini kullandı.
 
                                                                                              Mart 2015
KMOP'DEN HABERLER