• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
MAVİ KAPAKLA ENGELLİLERE TEKERLEKLİ SANDALYE
 
3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi şantiye sahalarında sosyal sorumluluk bilinciyle mavi kapaklar toplanıyor. 
 
Sarıyer Belediyesi ile işbirliği içerisinde yürütülen kampanyada 2014 yılında 270 kilogram mavi kapak teslim edildi. Mavi kapakların geri dönüşümüyle engellilere tekerlekli sandalye hediye ediliyor.
 
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi şantiye sahalarında kullanılan pet şişelerin geri dönüşümü sağlanıyor, elde edilen mavi kapaklarla da engellilere tekerlekli sandalye bağışlanması sağlanıyor. 
 
3. Köprü Projesi Çevre Mühendisi, " Sarıyer Belediyesi’nin sosyal sorumluluk kapsamında mavi kapakları toplayıp ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye temin ettiğini öğrenmemizin ardından tüm projemizde köprü ve otoyol şantiye sahasında mavi kapakları toplamaya başladık. 2014 yılı içerisinde Sarıyer Belediyesi’ne 270 kg mavi kapak teslim ettik." dedi. 
 
Her 250 kg kapakla  bir engelliye tekerlekli sandalye bağışlandığını hatırlatan 3. Köprü Projesi Çevre Mühendisi, "Sarıyer Belediyesi toplanılan kapakları anlaşmalı olduğu plastik geri dönüşüm tesisine gönderiyor ve bu kapakları tekrar plastik hammaddesine dönüşmesini buradan da çeşitli sektörlerde çeşitli amaçlar için kullanılmasını sağlıyor. Geri dönüşüm tesisi Sarıyer Belediyesi’ne teslim ettiği kapaklar karşılığında bir bedel ödüyor, Sarıyer Belediyesi ise bu ödeme ile ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye alıyor ve ihtiyaç sahiplerine bu sandalyeleri teslim ediyor. " dedi. 
 
                                                                                              Ocak 2015
KMOP'DEN HABERLER