• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
MÜHENDİSLERİN MUTLAKA GÖRMESİ GEREKLİ
 
Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği heyeti, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği İstanbul Sekreteri Ali Boz, dünya çapındaki projelerden olan 3. Köprü Projesi'ni özellikle mühendislerin projeyi yerinde görmeleri gerektiğini söyledi. 
 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi meslek kuruluşları da ilgi gösteriyor. Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği heyeti, , 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi inşaat sahasını ziyaret etti. 
 
 
23 kişilik heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Proje Kontrol ve Planlama Şefi Süleyman Onur Karaca'nın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerini ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği İstanbul Sekreteri Ali Boz, 3. Köprü Projesi'ni özellikle mühendislerin yerinde görmesi gerektiğini belirterek, " 322 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek asma köprü kulesini, 59 metrelik genişliğiyle dünyanın en geniş köprü genişliği ve 1408 metrelik ana açıklığıylaüzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun asma köprüsü yapılıyor. Ayrıca İstanbul'da yaşayan vatandaşları trafik açısından rahatlatacağına eminim, çok önemli bir proje. Devletin kasasından bir paranın çıkmaması da ayrıca önemli. " dedi.   
 

                                                                                                                     Aralık  2015

 

KMOP'DEN HABERLER